AKILLI SEÇENEK: MUMDAN ABAJUREski mumlarınızı ne yaparsınız? Atarım demeyin. Ne yapıyorsunuz atmıyor ve değerlendiriyorsunuz. Ev kadını olmak, ya da çalışan kadın olmakta da değiştirmiyor bizim misyonumuzu; evin ekonomiden sorumlu bakanlarıyız. Bu durumda tasarruf ve değerlendirme planları için yöntem geliştiriyoruz.


Mumları nasıl değerlendirelim sorusuna; işte KOLAY ve NET bir eğlenceli pratik bilgi.


Kullanmadığınız bir bardak ya da atmaya kıyamadığınz ama her seferinde evde yer kapladığından şikayetçi olduğunuz fincanınızı bir kenara ayırın.


Sonra eskiyen mumları, ya da tabaklarında arta kalan kısımları bir bıçak yardım ile çıkarıp metal bir cezvenin içine boşaltın. Kısık ateşte mumları sıvı hale gelene kadar ısıtın.


Sonrasında ise seçmiş olduğunuz bardak ya da fincana boşaltın. Aynı şekilde kullanmadığınız bir abajur başlığını bardağın üzerine kapatın. Abajurunuz kullanıma hazır.


Eğer evinizde bu tarzda kullanabileceğiniz bir başlık yoksa hobi marketlerden satın alacağınız demir ya da ahşap iskeletlere duvar kağıdı yapıştırarak ya da boyama yaparak kendiniz de tasarlayabilirsiniz.


Sanırım benim sayemde iyi bir tarasımcı olma yolunda ilerliyorsunuz. Fena mı?


Yılın tasarım ödülü benden size…


İyi pazarlar dostlar.


Bu yazı 364 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak