ALTININ SAĞLIĞA FAYDALARI

Paylaş
 

Sağlık açısından altının ne gibi önemli faydalar sağladığını siz değerli ziyaretçilerimiz için araştırdık. Bu yazımızı okuyarak altının sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu öğreneceksiniz.

Altın çürümez,paslanmaz,eksilmez,ateşte yanmaz.Gümüşse paslanır,çürür,siyahlaşır ve vücutta koku yapar.Altın ile dağlanan yer kabarmaz, çabucak iyileşir.

Çocukların kulağı altın iğne ile delinirse yara yapmaz.Tuz altının sarılığını; gümüşünde beyazlığını artırır.Altın tozu, latif ve ferahlatıcı macunlar, merhemler içine katılır.Altın tozu ilaçlar içine katıldığı zaman kalp yetmezliğine ve safradan meydana gelen çarpıntıya karşı faydalıdır.

Karında medyana gelen sarı suyu(istiska,siroz) ve kurtçukları dışarı atar,rengi güzelleştirir.Cüzam hastalığına ve safradan meydana gelen bütün ağrılara ve hastalıklara karşı faydalıdır.Kendindeki bir özellikten dolayı saç dökülmesi ve deri kavlaması(sedef)hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların içerisine katılır, içilir veya cilde sürülür.Altın tozu, göz hastalıkları ile ilgili ilaçların içine katıldığı zaman, gözü parlatır ve kuvvetlendirir.

Göz hastalıklarının bir çoğuna karşı gayet iyi gelir .Bütün organları kuvvetlendirir.Ağızda tutulduğu zaman ağız kokusunu giderir. Altın tozu,ruh hastalıkları ile ilgili ilaçların içine katılırsa,üzüntü keder,korkuya iyi gelir.Altın tozu,idrar yolları ve mesane için zararlıdır.


Bu yazı 7388 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak