Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Paylaş
 

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Telefonunuzda internete girip bir yazı okurken o yazıyı bir yere not etmeniz gerekebilir. Yada bir internet sitesinde bir oyun veya uygulamanın tanıtımını yapacaksanız telefonunuzun ekran görüntüsünü almak işinizde büyük kolaylık sağlayacaktır. Genel olarak akıllı telefonların çoğu android olduğu için benzer tuşlarla ekran görüntüsü alınabilir. Fakat yine de telefonların tuş kombinasyonları ve aralarında ufak farklılıklar olması sebebiyle bütün android telefonlarda ekran görüntüsü alma yöntemlerini anlatmak istiyorum.

Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma;

Android piyasasında şık tasarımı ve sağlamlığıyla ön planda olan bu telefonda ekran görüntüsünü almak için ses düşürme tuşuyla güç tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Yada ikinci bir yol olarak güç tuşuna basılı tutduğunuzda bir menü açılacak bu menüde ekran görüntüsü al diyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

LG Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma;

Dikdörtgen şekliyle çok beğenilen ve akıllara yerleşen bu telefonda aynı şekilde güç tuşu ve ses düşürme tuşuna beraber basılı tutarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma;

Çok farklı modellere sahip olan akıllı telefon dünyası lideri Samsung çeşitli modellerde ekran görüntüsü almak için farklı yöntemler kullanmamızı istiyor. Klasik S3’den önceki modellerde home tuşu ile güç tuşuna aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınıyor. Galaxy S3 ve sonraki modellerde ise ekranın sol tarafına dokunup sağa doğru çektiğimizde ekran görüntüsü alınıyor. Bazı home tuşu olmayan Samsung telefonlarda ise güç tuşuyla ses kısma tuşuna aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınabilmektedir. Samsung S Pen akıllı telefonlarda ise ekran görüntüsü alabilmek için ekranda herhangi bir noktaya basılı tutmak gerekiyor.

HTC Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma;

HTC akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak için iki yöntem mevcut; birincisi ses kısma tuşuyla güç tuşuna beraber basmak, ikincisi ise home tuşuyla güç tuşuna beraber basarak ekran görüntüsü almak olarak biliniyor.


Bu yazı 757 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak