Youtube için hızlı ve güvenli DNS

Paylaş
 

Youtube için hızlı ve güvenli DNS

Son yerel seçimler öncesi yaşanan sitelere erişim engeliyle birlikte, yazılım ve teknoloji siteleri yaşanan erişim engellerini aşmak için sistemler geliştirdiler. En hızlı, güvenli ve aile filtresinin uygulanabileceği DNS adresini aşağıda paylaşacağım.

DNS sistemi nasıl çalışır?

DNS adresleri birçok ülkede bulunan sağlayıcılar tarafından sizin bağlandığınız konuma en yakın olan sistemle ile birlikte hareket eder. En yakınındakiyle çalışması demek siteleri daha hızlı açabileceğiniz anlamına gelir.

3 çeşit DNS adresini aşağıda paylaşacağım. Bunlardan ilki Hızlı olan diğeri daha güvenli olan yani internet ağınızın uğrayabileceği saldırıları, kötü niyetli uygulamaları sizi bildirir. Üçüncüsü ise aile korumalı DNS’ tir. Bu aile korumalı DNS ise internetinizden uygunsuz içerikli sitelere erişimi engeller. Eğer aile içinde sadece erişkinler mevcut ise bunu kullanmanızı önermem, çünkü diğerlerine göre yavaştır.

Profesyonel internet kullanıcısı iseniz standart DNS yani en hızlı olan DNS’ i kullanmanızı öneririm. Bir çıta altında iseniz sizin için güvenli interneti önerebilirim. Aşağıdaki yandex DNS leri ile youtube a rahatlıkla girebilirsiniz.

Hızlı(Standart) DNS Adresleri:

77.88.8.8

77.88.8.1

Güvenli DNS Adresleri:

77.88.8.88

77.88.8.2

Aile Filtresi olan DNS adresleri:

77.88.8.7

77.88.8.3


Bu yazı 866 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak