3 İmparatorluk Arasındaki Savaş Metin2

Paylaş
 

Oldukça farklı bir hikâyeye sahip olan oyunlardan birisi olan Metin2 içinde bulundurduğu mistik yerler ile oldukça fazla dikkat çekmektedir. Metin2’de 3 farklı imparatorluk bulunmaktadır. Oyunun ana teması bu 3 imparatorluk tarafından belirlenmiştir. Her imparatorluğun kendine özgü liderleri ve özellikleri bulunmaktadır. Oyuna başladığınızda bu 3 imparatorluktan kendinize en yakın hissettiğiniz tarafı seçmeniz daha iyi olacaktır.

İmparatorlukların 3’de birbirleri ile düşmandır. Dolayısı ile bir tarafı seçtiğinizde diğer taraftaki imparatorluklarla düşman olacaksınız. Tarafsız sahalarda karşılaştığınızda birbirinize saldırma yetkiniz olacaktır. Bu yüzden seçiminizi yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü seçtiğiniz seçim sizin çok daha rahat etmenizi de çok daha zorlanmanızı da sağlayabilir.

Chunjo, Jinno ve Shinsoo imparatorlukları dünyaya yön veren 3 ülkedir. Pvp olayının çok daha gerçekçi olmasında bu 3 imparatorluğun etkisi oldukça fazladır. Chunjo imparatorluğu Yoon-Young tarafından yönetilmektedir. Ruhani güçleri olan bu imparatorluk da daha çok büyü gücü hâkimiyetini kurmuştur. İmparatorun karısı Metin2 taşlarının getireceği kaosu önceden fark etmiş olsa da önlem alamayarak ciddi sorunlar oluşmuştur.

Jinno imparatorluğu ise oldukça savaşçı bir ülkedir. Ülkedeki herkes savaşın her şeye çözüm olacağını düşünmektedir. Bu yüzden lider Ee-Ryoong herkes ile düşman olmuştur. Dünyanın doğu kesiminde yer alan bu imparatorluk metin2 taşlarını zerre önemsememektedir. Onların iyi bir savaş silahı olacağını düşünen Ee-Ryoong adımlarını onları zapt ederek güçlerini savaş sırasında kullanmayı tercih etmektedir.

Shinsoo imparatorluğu kendi halinde yaşayan bir ülkedir. Doğru düzgün savaş sorunu olmayan bu imparatorluk gelirinin yüksek kısmını ticaretten kazanmaktadır. Barışçı bir yapıya sahip olan Shinsoo imparatorluğunun Jinno imparatorluğu ile bir sorunu yokken Chunjo imparatorluğu ile sürekli sorun yaşamaktadır. Metin2 taşlarını yok edilmesini isteyen bu imparatorluk bu sayede ticaretten daha fazla para kazanmayı düşünmektedir. Kısacası bu 3 imparatorluk Metin2 pvp’sinin gelişmesinde oldukça önemli bir yerdedir.


Bu yazı 721 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak