Leblebi Diyeti

Paylaş
 

Leblebi Diyeti

Bir çoğumuz ara öğünlerde sürekli abur cubur tükettiğimizden ve aldığımız kaloriler yüzünden bir türlü zayıflayamadığımızdan şikayet ederiz. Fakat artık sadece 275 kalori (100 gramda) olan leblebi sayesinde abur cubur yemekten kurtulacak ve hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz. Ayrıca leblebinin oluşturduğu tokluk hissi sebebiyle isteseniz daha fazla yemek yiyemeyeceksiniz. Leblebi diyeti diğer diyetler gibi günün hangi öğününde ne yemeniz gerektiğine karışmaz sadece ara öğünlerde bir kase beyaz veya sarı leblebi yiyerek bu diyeti uygulayabilirsiniz. Fakat leblebi yedikten sonra bir bardak su içmeniz ağzınızda oluşacak kuruluk hissini engelleyecek ve size tokluk kazandıracaktır. Leblebi diyetinin bir diğer özelliği ise bu diyeti uygularken zamanın akışını takip edemeyecek ve yemek saatini gözlemlemekten kurtulacaksınız. Sigara alışkanlığından kurtulmak isteyen kişiler de leblebi diyeti sayesinde çekirdek gibi yağlı ve yüksek kalorili yiyecekler yemek zorunda değiller.

Leblebinin Zayıflatma Etkisi Nasıl Oluyor;

1-) Tuzlu olması sebebiyle kısa sürede ve uzun süren tokluk sağlamaktadır.

2-) Her an her yerde tüketilebildiği için leblebi diyetine özel bir hazırlık yapmak zorunda değilsiniz.

3-) Leblebi mide öz suyunu azaltarak midede asitler sebebiyle oluşacak rahatsızlıkları yok ettiği gibi sindirimi yavaşlatıığı için zayıflamaya yardımcı olur.

4-) Leblebi zor bir şekilde öğütüldüğü için çok enerji harcamamıza ve daha fazla kalori yakarak zayıflamamıza yardımcı olur.

Sizde günde bir kaşe leblebi yiyerek zayıflayabilirsiniz. İsterseniz leblebiyi yoğurtla karıştırarak da yiyebilirsiniz…


Bu yazı 2482 kere okundu.
Etiketler:
diyet diyeti leblebi
  • Site Yorum

Bir yorum bırak