Atatürk Üniversitesi 2011-2012 Pedagojik Formasyon Başvuruları


Atatürk Üniversitesi Pedagojik Formasyon programına çeşitli birimlerden olmak üzere toplamda 400 kişilik kontenjan verildi. pedagojik formasyon programına ön kayıt için başvurular 3 ekim 2011 tarihinde sona erecek. kesin kayıt tarihleri ise 6-7 ekim 2011 olarak belirlendi. Atatürk Üniversitesi Pedagojik Formasyon programına ön kayıt için başvurularla ilgili ayrıntılar şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

25/08/2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Pedagojik Formasyon Sertifika Programına başvuru yapabilecek öğrencilerde aranan 2,5 not ortalaması konusu görüşülmüş olup, Yükseköğretim Genel Kurulunun 21 Ocak 2010 tarihli toplantısında alınan kararın 3. maddesindeki öğrencilerin ağırlıklı not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 olmasına ilişkin şartın; 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden aranması, bu tarihten önce yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden aranmaması uygun görülmüştür.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına İlişkin Esas Olan Alanlar İle Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin çizelgede yer alan Bölümlerden Mezun Olanlar Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezince açılan Pedagojik Formasyon Sertifika Programına başvurabilir.

ÖN KAYIT 

 • Ön kayıtların kesinleşmesi için en geç 3 Ekim 2011 mesai bitimine kadar (17.30) şahsen veya faks yoluyla transkript ve 30 TL kayıt ücretinin aşağıdaki banka hesabına yatırıldığına dair banka makbuzunu ibraz ederek kaydınızı onaylatmanız gerekmektedir.
 • Onaylattırılmayan kayıtlar geçersiz sayılacaktır.
 • Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezince açılan Pedagojik Formasyon Sertifika Programına Ön Kayıtlar aşağıdaki tarihler arasında online olarak aşağıdaki alternatif linklerden herhangi birisinden ön kayıt formu doldurularak yapılacaktır.
 • Not ortalaması 4 lük sisteme göre girilecektir. Beyan edilen not ortalaması ile Transkriptteki bilgileri aynı olmayan adayların kesin kayıt hakkı iptal edilecektir.
 • Birimlere ayrılan kontenjan ve Pedagojik Formasyon ücretleri kesin kayıt listeleriyle birlikte ilan edilecektir. Kontenjanları belirleme yetkisi üniversitemiz Pedagoji Komisyonuna aittir.
 • Belirtilen tarihler arasında gelmeyen asıl adayların yerine yedekler çağrılacaktır.
  Ön kayıt ücreti yatırmak için banka hesap bilgileri:

Türkiye Vakıflar Bankası
Erzurum Atatürk Üniversitesi Bağlı Şb.
IBAN No: TR340001500158007296932000

Ön Kayıt Onaylatma Adresi:
Ziraat Fakültesi, Tarımsal Biyoteknoloji Bölüm Başkanlığı (Dekanlık binası), 25240 Erzurum
Faks: +90 442 2360958 – 90 442 2360973

ön kayıt formuna üniversitenin www.atauni.edu.tr internet adresinin “duyurular” bölümünden ulaşabilirsiniz.


Bu yazı 668 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. zekeriya dedi ki:

  ilahiyata kaç kişi alınacak
  ,

 2. info dedi ki:

  2012-2013 eğitim-öğretim yılında Atatürk Üniversitesi, kontenjanları başvuru yapılan alanlardaki başvuru yüzdesine göre belirleyecek

 3. tolga dedi ki:

  ücret yatırınca dekontu nereye göndereceğiz

 4. Anonim dedi ki:

  ALANLARI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

Bir yorum bırak